ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13956310
*
nr 1395 6310
Spegel
171x67cm
Utrop:
600 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 maj 2021
kl 20:19:41
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/5 14:47:14
1
250 kr
2/5 19:21:54
2
150 kr
2/5 19:21:54
1
200 kr (Budbetjänt)
2/5 19:22:22
2
300 kr
2/5 19:28:27
1
400 kr
2/5 23:24:24
3
500 kr
3/5 11:23:51
4
500 kr
3/5 11:23:51
3
500 kr (Budbetjänt)
3/5 11:24:12
4
600 kr
3/5 19:11:19
2
700 kr
3/5 19:56:32
5
800 kr
3/5 19:58:09
6
900 kr
3/5 20:14:41
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:26
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:05
-
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:14
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1395 6310
Spegel
171x67cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 maj 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/5 14:47:14 | 1 | 250 kr |
2/5 19:21:54 | 2 | 150 kr |
2/5 19:21:54 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
2/5 19:22:22 | 2 | 300 kr |
2/5 19:28:27 | 1 | 400 kr |
2/5 23:24:24 | 3 | 500 kr |
3/5 11:23:51 | 4 | 500 kr |
3/5 11:23:51 | 3 | 500 kr (Budbetjänt) |
3/5 11:24:12 | 4 | 600 kr |
3/5 19:11:19 | 2 | 700 kr |
3/5 19:56:32 | 5 | 800 kr |
3/5 19:58:09 | 6 | 900 kr |
3/5 20:14:41 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:26 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:05 -
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:54 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:14